November 20-án, csütörtökön került sor az Önkormányzati Minimum program első találkozójára a Müsziben. Nagy örömünkre szolgált, hogy az önkormányzati átláthatóság megteremtésére indított kezdeményezéshez csatlakozók közül 13 budapesti képviselő részt vett a K-Monitor és a Transparency International workshopján.

Fontosnak tartjuk, hogy azok, akik részt vesznek az önkormányzatok munkájában, és tenni akarnak azok tisztább működéséért, személyesen is találkozzanak egymással és velünk, hogy közösen kereshessünk megoldásokat azátláthatóság útjában álló problémákra. Az első találkozó alkalmával egyik célunk az volt, hogy egyértelművé tegyük: azért tartjuk fontosnak a négy minimum-pontban megfogalmazott elektronikus/internetes átláthatóságot, mivel ez lehet a biztosítéka annak, hogy a közérdekű adatok valóban mindenki számára elérhetők legyenek. Az átláthatóság többet jelent, mint az a tény, hogy a közérdekű adatok tetszőleges formában és a virtuális tér egy tetszőleges zugában elérhetők; a cél az, hogy a közérdekű adatok közérthetőek és egyszerűen megtalálhatóak, feldolgozhatóak legyenek.

Részletek itt.