A kerület meg akar felelni a Transparency International Magyarország, a K-Monitor és az atlatszo.hu korrupcióellenes követelményrendszerének. Első lépésben a képviselő-testület az információszabadságról szóló rendeletet fogadta el.

A Karácsony Gergely (Párbeszéd Magyarországért – PM) polgármester által előterjesztett jogszabályt egyhangúan fogadta el az önkormányzat képviselő-testülete. Karácsony már a választási kampányban megígérte, hogy megválasztása esetén a széles körű nyilvánosság biztosítása érdekében rendeletben szabályozza és biztosítja a helyi közérdekű és közérdekből nyilvános adatok nyilvánosságát a Transparency International Magyarország, a K-Monitor és az atlatszo.hu javaslatai szerint.

Bővebben a VS.hu-n